Únor 2009

Slovník blogu aneb Abyste se neztratili

27. února 2009 v 20:02 | Minda |  O blogu
Magic rainbow = Magická duha, bývalý školní časopis, který zanikl společně s rozpadem třídy.. jako šéfredaktorka (prohlásila jsem se sama za absolutistického vládce, kupodivu každý souhlasil :oD) jsem však zasáhla a to tím způsobem, že jsem časopis převedla do internetové verze.. původně tento blog skutečně sloužil k těmto účelům, ale později se začaly věci měnit... kdyby vás to zajímalo, chystám se zase trošku vrátit k původní myšlence ( to znamená - méně šílených koníků, více inteligentních článků... ne, dělám si legraci, to je asi krapet nereálné. Každopádně můj blog NENÍ o Bella Sara a ani nebude. Je to jenom jedna z rubrik, i když, jak jsem zaregistrovala, už je většina článků poslední doby právě o BS.)

Hoofbag = Kopytlík, první a nejhlavnější (nejhlavnější, Hvězdný klane, to je vážně podivné slovo...) zvířátko i maskot blogu. Byl maskotem Magické duhy (viz Magic rainbow). Bláznivý růžový jednorožec s oranžovým rohem, žlutou hřívou a fialovými kopyty. No nedivte se, prostě mám ráda barvičky :o) (pochopitelně jsem to byla já, kdo ho poprvé nakreslil). Jinak - Kopytlík se částečně dostal i do světa Bella Sara, ale stále to BS kůň není a nebude. Jen tak pro zajímavost... no, jinak jeho jméno je zkomolenina slova kopytník (viz článek v rubrice Úvod, "Kdo je vlastně Kopytlík?").

Moss = Mechová. Moss znamená ve skutečnosti "mech", ale je to zkrácené jméno Mosseyed, tedy Mechoočka, moje kočičí identita. Kdyby jste nevěděli o co jde, zkrátka jsem se zbláznila do knížky Divoké kočky (Erin Hunterová, Albatros 2006, stále vám připomínám, že tuhle knihu si nemůžete nechat ujít!) a po vzoru této úspěšné série (v ČR vydán jen jeden díl a tři komixy, více na warriorcats.blog.cz, mém druhém blogu) přijala kočičí jméno. Zároveň vedu svůj klan jakožto velitelka Mossstar (pěkné, že? Sssssss...).

Minda = ehm, Minda? No, Minda je v podstatě ten samý člověk jako Moss (tedy jsem to já, hádáte správně). Více snad říkat nemusím. Tahle přezdívka vznikla podle mého milovaného kocourka (musím zmínit, že není sám, mám víc milovaných kočiček i kocourů :o)) Mindíka, který se dříve také jmenoval Minda.

Horned catuirrel = Rohatá kočkoveverka, aneb další, zatím bezejmenný maskot blogu. Přijala jsem jí teprve nedávno. Musím vymyslet nějaké odpovídající jméno :o). Kdo by měl nápad, ať napíše.

Toť zatím vše :o).

Moje PC tvorba - Leť za svým snem!

26. února 2009 v 22:08 | Minda |  Moje tvorba pro vás
Co tu v tenhle čas vůbec dělám? Píšu věrným čtenářům (to jste vy, kdyby jste to nevěděli...). I když obrázek níže vypadá trošku podivně, ty kroucenice na konci toho neidentifikovatelného oděvu jsou mírně řečeno ~zvláštní~, vlasy působí spíše jako trpasličí vous a ruka na bradě jako vybryndaný kečup, myslím, že to zde můžu uvěřejnit (na vaše vlastní nebezpečí). Kresleno na tabletu.

Čím se liší člověk od zvířat?

26. února 2009 v 9:51 | Minda |  Zápisník
Tak jsem se zamýšlela: proč se lidé cítí tak nadřazení nad ostatními tvory? Copak člověk nepatří mezi zvířata? A na základě těchto otázek jsem napsala tento článek. Jsou to čistě mé názory, jsem laik, etologii ani psychologii nestuduji, ačkoliv mne oba tyto obory celkem zajímají.

Člověk se liší uvažováním
Ano, lidé skutečně "myslí". Bylo by však hloupé předpokládat, že zvířata nedisponují žádnou inteligencí. Je tu jenom pár rozdílů: ostatní tvorové nemají rozdělené vědomí a podvědomí. To, co dělají, je dané instinktem, ale jsou schopni se učit, pamatovat si věci, na základě zkušeností hodnotit situaci, poučit se z chyb (dokonce i hmyz tuto dovednost ovládá!)... a tato zvířata že prý nemyslí? Nepochybně přemýšlejí, ale trochu jinak. Je také možné, že prostě myslí na lidem nepochopitelné "úrovni" (nemyslím tím, že by byli geniální, ale že přemýšlí způsobem, který dosud odhalen nebyl). To je mírně nepravděpodobné, ale přesto - inteligence se u nich vyvinula, a to značně vysoká. Kupříkladu psi (tímto se nechci dotknout žádných koček, protože ty jsou podle mne stejně ještě chytřejší, jenom nevidí smysl ve věcech, které jsou důležité pro psy nebo lidi) - nějaká border kolie se naučila rozpoznat podle jména asi 140 (nevím přesně) svých hraček. Stačilo zavolat "žlutý míček" a ona vám daný předmět skutečně přinesla. Když před ní vědci položili jí známé hračky a pak jednu, kterou nikdy neviděla, a zavolali třeba "růžový míček", pochopila, že to bude nová, neznámá hračka. A pak že zvířata nejsou schopná kalkulovat. Navíc je tu ještě jeden rozdíl: díky tomu neexistuje zlé zvíře. Ano, najde se třeba pes (nechápu, proč stále zmiňuji psy, ale nejspíš proto, že jsou považováni za velmi chytré tvory), který se snaží zakousnout každého, koho vidí. Ale má důvod: buď byl týraný, třeba i žil na ulici a má špatné zkušenosti s lidmi (nebo žádné), případně náleží k plemeni, které bylo šlechtěno k zápasům. Tedy, má to v genech. Případně ho mohla jeho matka naučit strachu z lidí a pozdější agresivitě. Zvířata neškodí bezdůvodně. Ano, když vám přinese kočka mrtvou myš (konečně se bavíme o kočkách!), je to smutné. Kdy jí pak ani nesežere, ale nechá někde ležet, také to má důvod. Zřejmě chce, abyste si na ní pochutnali vy :o). Měli byste se pokusit to kočce vysvětlit. Tedy další věc: zvířata mohou mít různou povahu, ale neumí být krutá. Dělají to, co jim velí instinkt. Lidé dokáží bezdůvodně zabíjet a ničit. Dokonce z toho mívají i potěšení. A pak hubujte vaší kočku, že vám přinesla myš!

Člověk chodí vzpřímeně
No a co? Co je na tom. Tučňák také chodí vzpřímeně a nikoho to nezajímá. Lidé prostě chtějí mít něco extra. Jak se zmiňuji dále, každý tvor je něčím zvláštní, takže to vážně není nic výjimečného. Lidé mají zvláštní vlastnost: vidí jen to, co vidět chtějí. Přitom se od mravence liší téměř jen tím, že jsou mnohem línější (proč mlátíte bičem/bičíkem koně, který jde pomalu? Sami pracujete rychlostí polomrtvého šneka, proč to má schytat nevinné zvíře?) a mravenci, narozdíl od lidí, čistí, nikoliv znečišťují Zemi.

Člověk umí komunikovat a mluvit
Artikulovaná řeč skutečně patří k člověku. No, ale co je to za výhru? Netopýr zase umí neslyšně a obrovskou rychlostí létat vzduchem a pomocí echolokace najít kořist, kolibřík sokáže stát ve vzduchu nebo couvat, a taková velryba vydrží pod vodou neskutečně dlouho. Umíme něco z toho? Ne. Umíme mluvit, ale to neznamená, že jsme pány světa! A že zvířata neumí komunikovat, to je vážně nesmysl. Komunikují zvuky i řečí těla (což je schopnost, kterou lidé neovládají, nebo jen málo), informují je všechny jejich smysly. No ano, smysly máme také velmi slabé. Takže je člověk pánem světa? Naopak. Kdyby neměl mozek, jako třeba medúza, asi by brzy vyhynul. Přesto právě lidský mozek je nástrojem zkázy planety. No, zamyslete se, kdyby lidé nikdy nežili, myslíte, že by existovalo hromadné vymírání, znečišťování, globální oteplování a já nevím, co ještě? Asi ano, ale ne v takové míře a nemělo by tak katastrofální následky. Jednu z věcí, kterou člověk neovládá a zoufale by jí potřeboval, je schopnost předvídat. Pak by možná planeta vypadala lépe.


Národní parky Kanady

16. února 2009 v 14:09 | Minda |  Referáty
Přiměřeně dlouhý a přiměřeně nudný referát... aneb: kdo nechce usnout, ať to nečte. Občas tam možná bude nějaká blbost. Psala jsem to v takovém rozpoložení, že některé věty nedávají smysl ("2-3, ale výjimečně 1 nebo 4" a podobné nelogické úvahy). :o) K těm bizonům: příběh o jejich téměř vyhubení asi znáte (Buffalo Bill a jiní chytráci), ten tam ani není napsaný.

Česká křídová pánev

16. února 2009 v 14:04 | Minda |  Referáty
Můj referát na Českou tabuli... Pokud máte zájem, podívejte se na Celý článek (varuji: možná vám to bude připadat krapet nudné :-)). Není to sice nic odborného, ale nechtěla jsem se s tím patlat do hloubky...

Útulky pro jiná zvířata než psy, kočky a koně

15. února 2009 v 15:50 | Minda |  EKOLOGIE, TÝRÁNÍ ZVÍŘAT atd.

Kočkopsí útulek i s jinými zvířaty - Klik
Fretčí útulek - Klik
Centrum pro zvířata v nouzi - Klik
Útulek Děčín - Klik
Útulek pro opuštěná zvířata a odchyt - Klik
Ostravský útulek - Klik
Ranč u Kelímků - Klik

Další stanice zvířat v nouzi - podle měst a krajů

Spálené Poříčí - http://www.ekocentrum.cz

Dolní Týnec - 606 280 121, nemá web
Mimoň (přidružená stanice) - 605 130 856, nemá web


Makov - 382 279 159, nemá web
Sulimo (přidružená stanice) - 728 916 150, nemá web


Bor u Skutče - http://www.pasicka.cz

Němčice nad Hanou - d.knourek@seznam.cz

Bartošovice - http://www.csopnj.cz


Seznam všech útulků, psích, kočičích, koňských i jiných, najdete zde:

Útulky pro koně

15. února 2009 v 15:13 | Minda |  EKOLOGIE, TÝRÁNÍ ZVÍŘAT atd.
Seznam útulků pro koně
Ostrovský Macík - http://www.macik.websnadno.cz/
S.O.S. Život pro koně - http://www.soszivotprokone.wz.cz/
Občanské Sdružení Zachraňte koně - http://www.volny.cz/zachrante-kone/
Jezdecký oddíl Biannka - http://www.utulek-bianka.cz/
Věra Jungmannová - http://www.konici.eu/
Naděje pro koně - http://www.nadejeprokone.cz/
O.S. Rolinka - http://www.rolinka.cz/

Pokud víte ještě o nějakém útulku pro koně, dejte mi vědět.

O originalitě a kopírování + TEST

13. února 2009 v 16:18 | Minda |  O blogu
"Originalita? A co to vůbec je?"
Takto se v dnešní době moc lidí neptá. To, že originalita je synonymum pro osobitost, jedinečnost či svéráznou výjimečnost, je všeobecně známo. Čím dál častěji narážím na blogy, které nejen kopírují nápady, ale i samotné články, obrázky, designy... Respektujete "pravidla" originality? Nebo jednoduše "zkopčíte" vše, co vám přijde pod ruku? Vyzkoušejte si test, který vám prozradí, jak na tom jste.

!!!!!!
UPOZORNĚNÍ!!! NA TOMTO BLOGU SMÍTE KOPÍROVAT JEN SE ZDROJEM A MÝM SVOLENÍM!!!!!!!!
!!!!!!!

Klikněte na Celý článek pro zobrazení testu.

KRESBY - Okřídlený tygr

13. února 2009 v 13:54 | Minda
Tohohle tygříka jsem kreslila někdy před půl rokem, možná je to i dýl. Úprava v Photoshopu inverzí a pozměněním barev (původně nebyl tak úplně ohnivý). Trochu moc jsem našikmila oči, toho jsem si vědomá, křídla nejsou úplně realistická, ale jinak to jde :o).

Ty divný vrásky na čele jsou pruhy. Ano, jsou to pruhy :D:D...

Opět kresleno bez předlohy.


Kopytlíkův příběh - 9. část

2. února 2009 v 19:02 | Minda |  Kopytlíkova rubrika
Omlouvám se, je to dost krátké :-). Ale snad to nevadí. Pokud bude inspirace, dodám další díl už zítra. Pokud nebude, tak máte smůlu =). Jinak té slíbené akce se dočkáte... ale až příště.