Srpen 2009

Slepice, nebo vejce?

22. srpna 2009 v 9:40 | Minda |  Ankety
Co bylo dříve? Slepice, nebo (slepičí) vejce? Věčná diskuse k této otázce, která nezná odpověď. Podle mě by to mohlo být vejce. Myslím, že z dinosauřího vejce se slepice vylíhnout nemůže - to by mělo asi tak stejnou logiku, jako že ze semene kopretiny vyroste smrk.

Na druhou stranu, co je slepičí vejce? Někdo říká, že to může být jedině vejce snesené slepicí → v tom případě nemůžeme vejce, ze kterého se první slepice vylíhla, brát jako slepičí, a první bude slepice.

Vím, že vás celosvětový problém 'Slepice, nebo vejce' v této chvíli asi vážně netrápí, ale i tak - vyjádřete svůj názor, zajímá mě to :o). Stojí vás to jeden klik do ankety nebo pár stisků kláves v komentářích. Tak do toho!


Pravda o vašem počítači

6. srpna 2009 v 22:18 | Minda |  Tak tohle stojí za to!
Životní moudra o počítačích? :o) Nevím, jak vám, ale na můj počítač to dost často platí. Kdo z vás už se pokoušel opravit malou chybičku na počítači a zkazil přitom něco mnohem podstatnějšího?

1. Váš počítač je obvykle složen z takových částí hardwaru, které se navzájem nesnáší a střídavě odmítají s ostatními spolupracovat.
2. Pokud tato situace nenastala, budou se jistě nesnášet softwary.
3. Když to vypadá, že všechno funguje, stane se nepatrná chybička a celý počítač se zhroutí.
4. Dokud počítač reaguje (ať už jakkoliv) na tlačítko "Zapnout", zásadně se ho nedotýkejte.
5. Pokud jste zásadu číslo 4 porušili, počítač už zřejmě na tlačítko "Zapnout" nereaguje, ale aspoň stále drží pohromadě. V tomto případě zbejte zvýšené opatrnosti a počítače se opravdu NEDOTÝKEJTE.
6. Nedotýkejte se rozsypaných součástek počítače, kterého jste se již dvakrát za sebou dotkli.
7. Odvezte zbytky počítače rozloženého na miniaturní elektrody, drátky, čipy a podobně, do šrotu.
8. Zakupte nový počítač.

9. Váš počítač je obvykle složen z takových částí hardwaru, které se navzájem nesnáší a střídavě odmítají s ostatními spolupracovat...

Návrat i odjezd

3. srpna 2009 v 12:48 | Minda |  O blogu
Včera jsem se vrátila, zítra odjíždím - ano, zase můžu tuhle větu prohlásit, a to se sklopenýma ušima a staženým ocasem - skutečně se omlouvám, ale teď mám alespoň jeden den volna, což je zatím nejdelší čas, který jsem přes ty dva měsíce měla :D...

Vrátila jsem se z koňského tábora v Českém ráji... bylo to jednoduše super! Poprvé jsem si dala 'závod', naučila se nalézat na koně bez sedla (no konečně!), klusala jsem přes brod, cválala přes širé louky (obvykle bez sedla), spala pod širákem (nebo ve stanu, ale to není taková sranda :D), dělala jsem snad všechny možné práce, které lze u koní dělat, slaňovala jsem na skalách, připravovala jídlo na ohni...

Příští rok pojedu zas! Za těch deset dní jsem zažila hromadu věcí, na které se nezapomíná :o). S partou těch koníků se uvidím ještě na konci léta, a pak každý týden na individuálkách, ale musím říct, že upřímně lituji, že nemůžu chodit do oddílu... s partou lidiček se uvidím maximálně tak za rok, a to ještě nevím, jestli to bude podobná sestava :o(. Ale co... za těch deset dní to stálo.

Zítra jedu ke kamarádce na chatu, potom k moři, nakonec ještě ten jeden tábor (příměstský). Letos to nevypadá, že bych měla mít volna víc, než ten jeden den... :o)