Září 2009

Věděli jste, že je zítra 31. září?

30. září 2009 v 19:02 | Minda |  O blogu
Když se pokoušel Baron Prášil zavést třícátý první květen, moc se mu to nedařilo. Zato 31. září už se docela chytlo. Přinejmenším u nás ve škole.

Když jsem si na zejtra odhlašovala oběd, systém mi ohlásil, že na zítřejší datum, a to 31.9.2009 klidně odhlásit oběd můžu. Zírala jsem na to jak vyoraná sůva (myšlenky typu 'už vidím dvojmo' jsem docela rychle zavrhla, když jsem se přesvědčila, že tam je skutečně třicáté první září napsané). Přepsala jsem datum na 1.10.2009. Na novoty si nepotrpím... :o))

Pozítří jedeme zase se třídou na chatu, nemůžu se dočkat! Bohužel mi do toho krapet leze ta přiblblá rýma (momentálně sice můj hlas zní trošku huhňavě, ale jinak jsem už naprosto zdravá. No co, aspoň nechodim do školy, tak budu do pátku 100% fit a vyhnu se písemkám :D).

Žijte vesele a nezapomínejte sem občas zajít :D

Vaše Minda ;o))


P.S. Na obrázku je Moss letící na meteoritu. Inspirováno obrázkem Carr se stejnou tématikou... akorát jinou kočkou :o).

Přespolák

26. září 2009 v 13:11 | Minda |  Zápisník
Předevčírem jsem běžela přespolní běh. Byl to celkem výrazný zážitek (nohy a lopatky mě bolí ještě teď, a nějaký čas bolet budou...), mám dojem, že stojí za to se o něm zmínit.

P.S. Pro L. a D.: tentokrát nepřehánim...*


Moje kočky - všechny od A do Z

9. září 2009 v 21:19 | Minda |  Moje zvířátka
Když k nám před lety přišlo maličkaté, asi půlroční mourovaté koťátko na zahradu a žalostně mňoukalo o pomoc, rozhodli jsme se, že si ho necháme. Moura, jak se jí říkalo, se nám o zábavu postarala - brzy početná část kočičí kolonie z okolí přesídlila k nám. Kromě 'našich' (kočku vlastnit nelze, jak jsem se záhy přesvědčila) micinek se tu potulovalo nespočetně dalších tygříků. Počítaje Velkého Mindíka, Kalamindíka, Simi, Velkého Megiňáka, Raťafáka, Myšáka, Mitamindíka a další bychom se dostali ke skutečně zajímavým číslům - ale mám dojem, že i kdybych se hodně snažila, celkový počet koček, které u nás kdy byly, se spočíst prostě nedá...


Photoshopové řádění aneb Twirl, Toning a Bas Relief v hlavní roli

5. září 2009 v 10:35 | Minda |  Moje tvorba pro vás
Ukázka, co dokážou naprosto obyčejné efekty v Adobe Photoshop 5.0 (CS3 stále nepoužívám, ale jednou se k tomu třeba i dostanu). I když ty, kteří Photoshop znají, tyhle jednoduché triky moc neoslní (tyhle filtry jsem používala už před pěti lety naprosto stejně, takže je to už krapet ohrané, ale to nevadí).

Prokládáno obrázky načmáranými zesvětlovací pastelkou (skutečně jenom čmáranice, ale zkoušela jsem to poprvé).

Snad se bude líbit.


Závod

1. září 2009 v 21:58 | Minda |  Zápisník
Závodní ježdění na koni mě nikdy příliš nepřitahovalo. Proč taky? Zdálo se mi, že je zbytečné po koni chtít vrcholové výkony, když často ani on sám nechce, a třeba mu tak zničit i zdraví. Koně samotného jsem přece mohla poznat i bez toho všeho utrpení...

Chápu, že někdo závody ospravedlňuje - vždyť při některých disciplínách se koni zdraví vůbec neničí, někteří koně závodění rozhodně jako utrpení neberou, naopak - baví je to. Jenže stále je tu to slovíčko některý...

Teprve až jsem poznala tu divokou krásu, kdy kůň běží, protože chce, a ne proto, že musí, teprve tehdy jsem pochopila pravý smysl závodů. Dodnes jsem se nezúčastnila žádných oficiálních. A ani to neplánuji. Pokud můžu říct, ty závody, o kterých mluvím, byly jenom takové - poloviční.

Vlastně jsem letos v létě poprvé zakusila, jaké to je, když se koně rozběhnou bok po boku do širé krajiny, aby změřili své síly. Ten pocit, když kůň letí vpřed jako střela, když cítím každý pohyb jeho napjatých svalů a úder srdce. Ten pocit, když vnímám, jak druhý kůň běží vedle nás, svaly stejně napjaté, srdce stejně bušící. Údery kopyt rozduní zem v divokém cvalu, a koně jsou najednou nespoutaní.

To jenom tak na začátek :)... pro L. a D. (ony vědí, o koho jde): přehánět se prostě musí, ne? :D