Duben 2010

Sibirka a její návrat - příběh očima kočky

25. dubna 2010 v 19:41 | Minda |  Moje zvířátka


Byla jednou jedna divoká kočka. Ty dvounohý potvory, ke kterejm chodila na jídlo, jí říkaly Bláznivka. Nikdy nepochopila proč, vždyť byla (narozdíl od nich) naprosto normální. Ale co, Dvounožci jsou dycky trochu potrhlí. My kočky víme svý ;)... Bláznivka vrhla u těch Dvounožců už podruhé koťata. Byla to zkušená kočičí máma.
Jednou se ale dost šeredně spletla. Když šla sehnat něco na zub, nechala svý ratolesti v hnízdě...


Když koně hrají kopanou...

19. dubna 2010 v 16:52 | Minda |  Zápisník
Na včerejší ježdění jsem se těšila. Přemýšlela jsem, že možná dostanu na ježdění Bajku nebo Komču (moje dvě oblíbené kobylky). Dorazily jsme však jenom tři a Lucky zůstal ve výběhu.

Čekala nás jízdárna.


Osmák degu - Jak spřátelit osmáky?

12. dubna 2010 v 20:58 | Minda |  Osmáci
Mnoho chovatelů těchto chilských hlodavců se setkalo s problémem zařazení nového jedince do stálé skupiny nebo k "samotářskému" jedinci. Ať už proto, že předchozí "partner" zvířete uhynul, nebo se chovatel snaží rozšířit chovnou skupinu. Jenže jak na to, aby se osmáci zbytečně nestresovali a nekousali se? Neustálé útoky mohou vést ke smrti nového osmáka, nebo minimálně k jeho zranění. Fyzicky i psychicky strádající zvíře na tom bude hůř i s imunitou. Nastoupí riziko onemocnění...

Osmáci jsou společenská zvířata a není pravděpodobné, že by se v jedné "rodině" navzájem šikanovali. Háček je jen v tom, naučit osmáky, že cizinec není nepřítel.

Prosím NEKOPÍRUJTE, ani se zdrojem!Celé jsem to psala já... čerpáno z vlastních zkušeností, základem mých znalostí jsou i dvě chovatelské knížky od Lenky Skoupé a Michaela Mettlera (obě doporučuji).
Pro ty pomalejší:
ANI se zdrojem! Nekopírujte beze zdroje, nekopírujte se zdrojem! Nekopírujte vůbec! Nekopírovat, nekopírovat, nekopírovat, nekopírovat. Díky :).

Osmáci degu, bystré veverky z Chile

3. dubna 2010 v 22:58 | Minda |  Zvířata
Osmák degu je malý hlodavec, který se těší v poslední době stále větší oblibě. Osmáci pochází z Chile, žijí v koloniích, vyznačují se přátelským a vlídným vztahem k lidem. Jsou nejen malí, chundelatí, zvědaví, za dne aktivní a zábavní společníci, ale nejspíš jsou (jak potvrdily vědecké studie) mezi hlodavci pravými Einsteiny.


Pro další informace klikněte na Celý článek. Zdroje informací jsou www.kralici.cz/osmaci (zde jsem našla odkaz) a samotný článek z Lidových novin.
1