Říjen 2010

Jsem kmotra! :))

10. října 2010 v 14:30 | Minda |  Zvířata, která znám
Když se 23. června narodilo poničce Magdě hříbě, byla to velká sláva. Poněkud přerostlý hřebeček se pod svojí maminku téměř nevešel :). Bohužel nepodědil atraktivní strakaté zbarvení (hrdým otcem se stal mladý Bubáček, kříženec hucula, appaloosy a dalších plemen), všichni jsme se ale ze zdravého krásného hříbátka radovali.

Hřebeček se brzy proměnil ve velmi zvědavé, až skoro drzé "poňátko". V létě jsme s ním měli práce nad hlavu. Byl příliš mladý, než aby chodil na ohlávce, ale jen tak na volno jsme mívali problém ho chytit. Zvlášť při procházkách. Občas se rozhodl stát se koněm vpravdě dostihovým.

Jednou jsem se šla podívat do maštale (většina koní kromě hříběte, Magdičky a jeho adoptivního táty Luckyho byla ve výbězích). Chvíli jsem drbala bílého valacha, když se ozval divný zvuk. Znělo to jako nějaké chřoupání. Nechápala jsem, co se děje - ale pro jistotu jsem seskočila do Magdina boxu. V tu chvíli mi zatrnulo. Hříbě bylo pryč! Podivné křupání se ozývalo dál, až mne dovedlo do sedlovny oddělené od Magdiččina boxu jen přepážkou. Přepážka byla otevřená, jedinou zábranou byla šňůra se sušícími se podsledlovkami. A mezi sedly se proplétalo hříbě! Pokoušelo se odtáhnout jakýsi umělohmotný pytel do matčina boxu. Okamžitě jsem mu pytel zabavila, ujistila se, že nic nesežralo a zavřela ho k Magdě. Zvědavě jsem se podívala do pytle - ale tam jsem našla jen hromadu dalších sáčků. Hříbě na mě ublíženě zafrkalo.

Myslím, že jsem malého hřebečka dostatečně popsala. Takže vás nepřekvapí, jakou mám radost, že získal jméno, které jsem navrhla já! Ano, jsem tak kmotrou hříbátka. Na Dni zvířat (2.10.) byl pokřtěn jménem ELF.

Jak Elfík vypadá v reále, můžete vidět na dvou kolážích níže. Ta první je z Vápna, tedy z prázdnin. Na té druhé už v zimním kožíšku (fotky ze dneška). Bohužel Elf na Toulcáku nezůstane, odveze si ho jako ročka jeden spřátelený soused kamsi blízko Vápna. Jen doufám, že se z hřebečka nestane "zlý" kůň - všichni si ho pořád hladí, a chudák hříbě si pak myslí, že jsou mu lidé podřazeni. Aby se kůň stal koněm, neměl by vyrůstat jako člověk.

Elf


Elf