Únor 2011

Pomáhali koním - teď jim hrozí exekuce a odvezení koní na jatka

22. února 2011 v 14:22 | Minda |  EKOLOGIE, TÝRÁNÍ ZVÍŘAT atd.
"Likvidace hrozí občanskému sdružení Naděje pro koně, které provozuje útulek pro staré, nemocné a týrané koně ve Velkých Albrechticích na Novojičínsku. Před osmi lety totiž jeden z koní z útulku způsobil dopravní nehodu a sdružení, které nemá žádný majetek a žije jen z finanční pomoci drobných dárců, má zaplatit způsobenou škodu. Ta se může vyšplhat až na 1,5 miliónu korun"

(převzato ze stránek Novinky.cz, zkráceno)

Ona nehoda se odehrála v roce 2003, kdy jedna z útulkových kobyl utekla z nezajištěné ohrady a srazila se s automobilem. Následkem nehody zemřela, řidič byl zraněn a auto zdemolováno. Viníkem nehody byl sice ošetřovatel, který koně nezodpovědně pustil do nezajištěného výběhu, kobyla byla ale tehdy v majetku útulku. Soud tedy zcela nesmyslně uznal jako viníka nehody útulek!!!

Kvůli dávné srážce útulkové kobyly s autem má nyní útulek zaplatit 450 000 Kč. Na účtu má ale zhruba 20 000 Kč z příspěvků dárců, nemůže si dovolit splatit tak vysokou částku. Jestliže ji však nezaplatí, bude následovat exekuce. I to málo, co útulek má, bude zabaveno. Včetně starých koní, kteří poputují na jatka.


Milí přátelé zvířat,

nebuďme prosím lhostejní k tomu, co se děje v naší zemi! Přestaňme konečně zavírat oči před realitou. Stačí jen přiložit ruku k dílu a darovat útulku aspoň malý finanční dar. Pokud se OS Naděje pro koně nepodaří získat potřebnou částku, půjdou koňští svěřenci na jatka a sdružení bude musit ukončit svou činnost.


Paní soudkyně zřejmě vychází z předpokladu, že kůň není živý tvor, ale věc. Jak je zmiňováno níže, když věc něco poškodí, musí škodu uhradit majitel.

Zastavme likvidaci útulku, šiřme zprávu o tomto nespravedlivém rozhodnutí! A především, posílejme peníze! Útulku nepomůže to, že "litujete koníčky", ale pouze a jen finanční dary!!Zprávy na Primě z 28.1.2011 (zpráva o útulku se objevuje na časové ose 10:33)

Zprávy na Primě o den později, 29.1.2011 (o útulku se dozvídáme v čase 15:25)

Vyjádření dobrovolnic, které do útulku chodí ve volném čase pomáhat

Na jaký účet přispívat finančními dary

Oficiální stránky OS Naděje pro koně

Článek o nehodě z roku 2003


Kobalt, jeden z koní, kteří budou v případě exekuce posláni na jatka.
dscf0069.jpg
(zdroj fotky: oficiální stránky Naděje pro koně - http://www.nadejeprokone.cz/)

Jeřabinko, co to děláš?

6. února 2011 v 13:15 | Minda |  Zápisník
Zaprvé: shoda podmětu s přísudkem by v tomto článku měla odpovídat pravidlům, protože "my (jezdci)" byly v našem případě ženského rodu a "my (koně a jezdci)" díky Luckymu píšu s měkkým i. Jestli najdete chybu, dejte mi vědět, budu ráda :).
Zadruhé: fotka je rok stará, z jízdárny, ne z vyjížďky.
Zatřetí: kdo to dočte do konce, tomu srdečně gratuluji.

Jeřabinka