Duben 2011

Černobílé fotografie - zvířata

19. dubna 2011 v 22:35 | Minda |  Moje fotografické výtvory
Někteří lidé říkají, že ze špatné fotky lze udělat umělecké dílo, pokud ji převedeme do černobílého spektra. Pokud vás to zajímá, není to pravda :D. Minimálně na fotky spáchané mnou to nefunguje.

Zrod těchto snímků ovlivnily dva zajímavé faktory - zaprvé většina z nich je focena v "extrémně nebezpečných podmínkách" (divocí koně v krajině, kde akutně hrozil úpal + snímky na alpských vrcholech) a zadruhé se jedná o jedny z mála fotek, kdy spoušť stiskla moje ruka.

Tím nechci říct, že bych obvykle fotila s nohou na tlačítku spouště :) - spíš to, že fotím jenom "v sebeobraně" :D. V poslední době se mi "přístroj k zachycení fotek" dostává do ruky čím dál tím častěji - jen nevím, jestli je to dobře, nebo špatně :D.

Upozornění: Pod perex vstupujte pouze na vlastní nebezpečí! :)


"Dvouhodinovka" v koňském sedle

15. dubna 2011 v 20:55 | Minda |  Zápisník
V sobotu 9.4. se pro mne událo spoustu zajímavých věcí. Můžu říct, že sobotní vyjížďka byla opravdu jedinečná:

1) moje první vyjížďka s Bajkou bez udidla
2) první den, kdy byla naše trenérka Ivuška milá :))
3) má první "toulcácká" dvouhodinová vyjížďka
4) první den, kdy jsem na Báje jela s botičkami (botičky = ochranné návleky na kopyta používané u koní, kterým byly nedávno sundány podkovy - takoví koně ještě nemají dost tvrdá kopyta na to, aby každý den jezdili do terénu, takže občas dostávají botičky, než jim kopyta dostatečně ztvrdnou).


P.S. Elfík, jediné hříbě na Toulcáku a zároveň můj kmotřenec, si hrál před vyjížďkou s Luckym ve výběhu. Protože jsme koně připravili docela rychle, měli jsme dost času se podívat i na Elfa, který dováděl v ohradě. Několik fotek dodám v příštích dnech.
______________________________________________________________________