Květen 2011

Elf - 9.4.2011

8. května 2011 v 18:48 | Minda |  Moje fotografické výtvory
Tak konečně zde zveřejňuji fotky staré necelý měsíc. Je na nich můj kmotřenec, mladý hřebeček Elfík. Elf už dorostl do věku necelého roku. Hodně se vytáhl, zakulatil se a narostla mu dlouhá srst, takže vypadá jako nějaké angorské prasátko :)). Elf pobýval ještě před měsícem u maminky Magdy, teď už jsme ho museli odstavit, aby Magdičku nepřipustil. Teď chodí do výběhu jen s bílým valachem Luckym.

Samozřejmě by byla možnost Elfíka vykastrovat, aby nehrozilo, že se probourá do ohrady ke kobylám a připustí je. Ale jak výstižně řekla naše vedoucí: "Když se hřebec vykastruje v tak mladém věku, stane se z něj něco mezi kobylou a hřebcem, takové nešťastné stvoření. Až ho budeme kastrovat, chci, aby měl hormony ustálené, takže tak za dva roky."

Elfík je momentálně na prodej. Nemůže jít do chovu, protože je to kříženec (navíc s obrovským předkusem, který by mohl být dědičný - při jídle mu to nevadí, i když to možná také přispívá k jeho častějším kolikám). Předpokládáme, že bude výborný skokan, má dobrou rovnováhu, je ohebný a moc šikovný (stačí ho občas pozorovat, jak se snaží neustále skákat na dvakrát většího valacha - to vyžaduje opravdu dobrou rovnováhu :D). Pokud se nenajde dobrý majitel s možností celodenního pastevního ustájení, který koním rozumí a má zkušenost s koňmi náchylnými ke kolikám zkušenosti, bude použit plán B - zo znamená, že Elfík pojede na dva roky na spřátelenou jízdárnu na Šumavu, kde bude vychován ve stádě s ostatními koňmi (hřebci i valaši). Pak se nejspíš vrátí na Toulcák. No, uvidíme. Budoucnost je ve hvězdách; ale moc bych si přála, aby se Elfík měl dobře - ať už "u nás", nebo u nového majitele...